Powietrzne pompy ciepła Ferroli COMO 0

Nowoczesne powietrzne pompy ciepła

 

Nowoczesna powietrzna pompa ciepła do służące do przygotowania ciepłej wody użytkowej - tak można określić niesamowite pompy ciepła Ferroli COMO!  Wykorzystują energię cieplną z powietrza, przy czym ich zdolności dają im możliwość pozyskiwania z otoczenia aż 80% energii potrzebnej do podgrzania wody. Porównując tę metodę z tradycyjnymi rozwiązaniami, pozwala to zdecydowanie obniżyć koszty przygotowania wody ciepłej.

Ferroli COMO

 

Ciepła woda od natury

 

Powietrzna pompa ciepła Ferroli COMO umie pokryć do 100% rocznego zapotrzebowania na wodę ciepłą tradycyjnego domu jednorodzinnego, poza tym może funkcjonować jako samodzielne urządzenie c.w.u. Jest funkcjonalne już przy temperaturze powietrza -7C, a wodę z samej pracy pompy ciepła można podgrzać do temperatury 60C. Wydajna powietrzna pompa ciepła wyposażone jest w zasobnik o pojemności 200l, ze zintegrowaną wężownicą umożliwiającą współpracę pompy ciepła z kotłem lub kominkiem. Taki unikalny hybrydowy system c.w.u sprawia, że o wiele więcej zaoszczędzamy na instalacji wody ciepłej.

Powietrzna pompa ciepła Ferroli COMO

 

Alternatywa dla kolektorów słonecznych i nie tylko

 

Ferroli COMO to idealna alternatywa dla słonecznych kolektorów. W przeciwieństwie od nich, praca powietrznej pompy ciepła zależna jest tylko od temperatury ustawionej w zasobniku c.w.u. oraz temperatury otoczenia. Ferroli COMO skrupulatnie oraz efektywnie pracują bez względu na porę roku, nie tylko w słoneczne dni. Nie jest również potrzebna ingerencja w dach budynku, jak to się dzieje przy kolektorach słonecznych. Pompa ciepła Ferroli COMO może służyć również na inne sposoby, nie tylko do podgrzewania wody, ale również do osuszania bądź chłodzenia pomieszczeń. Należy właściwie zorganizować przepływ chłodnego powietrza wewnątrz budynku emitowanego przez pompę ciepła podczas pracy, za pomocą kanałów powietrznych. Ta cecha jest wspólna dla wszystkich pomp ciepła Ferroli do przygotowania ciepłej wody użytkowej serii Ferroli COMO.

Ferroli COMO PLUS

 

Dwie wężownice = dwa razy więcej możliwości

 

Powietrzna pompa ciepła Ferroli COMO PLUS wyposażona jest w dwie wężownice - każda o powierzchni 1m2, dlatego można z nimi łączyć aż dwa dodatkowe źródła ciepła np. kocioł oraz kominek z płaszczem wodnym. W takim zestawie, latem używana jest sama powietrzna pompa ciepła, a kocioł jest wyłączony, gdyż pracowałby nieekonomicznie. Druga wężownica może być wykorzystana w okresach przejściowych. Podłączony do Ferroli COMO PLUS kominek z płaszczem wodnym zasila pompę ciepła w chłodniejsze dni, kiedy kocioł nie jest jeszcze na stałe uruchomiony.

Powietrzna pompa ciepła Ferroli COMO PLUS 

 

Dopracowana pod każdym względem

 

Ferroli COMO ARIA to urządzenie dopracowane pod każdym względem. Pompa ciepła wyposażona jest w szereg rozwiązań zorientowanych na wydajną, oszczędną̨ eksploatację. Należą̨ do nich m.in. niezawodna i trwała sprężarka Panasonic, czy wymiennik ciepła „Shell In Tube” („woda-czynnik roboczy”). Ponadto powietrzna pompa ciepła Ferroli COMO ARIA wyposażona jest w elektroniczny zawór rozprężny, odpowiedzialny za obniżanie ciśnienia czynnika chłodniczego. Ta wyjątkowa pompa ciepła zapewnia pracę w szerokim zakresie temperatur powietrza od -7°C do +43°C.

 

Ferroli COMO - Powietrzna pompa ciepła cena - 6 227,25 zł - kup teraz

Ferroli COMO PLUS - Powietrzna pompa ciepła cena - 6 455,25 zł - kup teraz

Ferroli COMO ARIA - Powietrzna pompa ciepła cena - 4 405,15 zł - kup teraz

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl